full image

Protetyka

Współczesne uzupełnienia protetyczne odtwarzają zniszczone części zęba oraz braki zębów, przywracając funkcje oraz piękny uśmiech. Nierówne jedynki, przerwy pomiędzy zębami, rozległe nieestetyczne wypełnienia w zębach przednich, wpływają niekorzystnie na estetykę naszego uśmiechu. Jeśli nasze zęby zamiast dodawać uroku szpecą, warto zasięgnąć rady dentysty.

Licówki.

Jedną z mało inwazyjnych metod pozwalających na korektę uśmiechu, jest założenie licówek. Licówki to delikatne porcelanowe płatki o grubości 0,2-1mm, mocowane na odpowiednio przygotowanej zewnętrznej (wargowej) powierzchni zębów przednich. Dzięki nim można skorygować wszelkie niedoskonałości estetyczne naszych zębów (zmienić kolor, poprawić kształt, położenie, zlikwidować szpary między zębami). Założenie licówek wiąże się jedynie z niewielką ingerencją w twarde tkanki zęba w postaci szlifowania tak cienkiej warstwy szkliwa, jaką grubość ma późniejsza licówka. Zwykle zakładane są na zęby przednie, w tzw. strefie estetycznej, to znaczy od trójki do trójki lub od czwórki do czwórki.

Korony.

Korona protetyczna odbudowuje zniszczoną próchnicowo bądź złamaną w wyniku urazu koronę zęba. Warunkiem założenia korony, jest dobrze zachowany i prawidłowo przeleczony kanałowo korzeń zęba. W przypadku zębów z całkowicie złamaną koroną, konieczne jest wykonanie diagnostyki radiologicznej oraz wkładu koronowo-korzeniowego lub wkładu z włókna szklanego. W naszej ofercie znajdują się korony pełnoceramiczne oraz licowane na metalu. Estetykę na wysokim poziomie zapewniają korony pełnoceramiczne. Wyglądają naturalnie, nie wywołują alergii, są przyjazne dla przyzębia.

Mosty.

Kolejnym zagadnieniem z zakresu protetyki są mosty. To stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające brakujące zęby i przywracające prawidłową funkcję żucia. Poprawnie wykonane mosty, zapewniają również maximum estetyki. Można je wykonać przy odpowiedniej ilości zachowanych zębów. Przed wykonaniem mostów konieczna jest diagnostyka radiologiczna, profesjonalna higienizacja, wyleczone przyzębie oraz pełne leczenie zachowanych zębów.

Protezy.

W Centrum Stomatologii Lardent wykonujemy również różne rodzaje protez: protezy akrylowe (całkowite i częściowe), protezy stosowane przy częściowym lub całkowitym bezzębiu, oraz protezy szkieletowe w tym na zatrzaskach. Wskazaniem do wykonania protez jest sytuacja, gdy nie ma możliwości wykonania mostu ze względu na zbyt małą ilość zębów w jamie ustnej. Protezy gwarantują komfort i bardzo dobry efekt estetyczny osobom z dużymi brakami zębowymi.

Zajmujemy się również implantoprotetyką, czyli zaopatrzeniem protetycznym implantów. Tytanowy implant zastępuje korzeń utraconego zęba. Po okresie wygajania (osteointegracji) staje się pełnowartościowym filarem pod odbudowę protetyczną (korona, most, proteza). Jest wiele możliwych rozwiązań protetycznych opartych na implantach. Możemy je dobrać do indywidualnych potrzeb.