full image

Leczenie kanałowe

Pośpiech, brak czasu, szybkie tempo życia nic dziwnego, że współcześnie wizyta u dentysty stanowi poważny problem czasowy. Jednak odwlekanie jej w nieskończoność wiąże się z późniejszymi konsekwencjami w postaci bólu, bądź stanu zapalnego. Jeśli więc długo odkładamy wizytę u dentysty i unikamy jej pomimo dolegliwości bólowych i próchnicy, to najczęściej jedynym ratunkiem dla naszego zęba jest leczenie kanałowe.

Endodonocja, czyli leczenie kanałowe.

Prawidłowo prowadzone leczenie endodontyczne rozpoczyna się wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego chorego zęba w celu oceny anatomii korzeni, oraz tkanek otaczających korzeń. Następnie po dokładnym opracowaniu ubytku, oraz odnalezieniu wszystkich kanałów, ich oczyszczeniu, poszerzeniu i opracowaniu, przygotowujemy kanały do wypełnienia. Posiadamy nowoczesny sprzęt do opracowywania kanałów z możliwością jednoczesnego ustalania ich długości. Stosujemy laserową sterylizację kanałów w celu eliminacji bakterii wywołujących stan zapalny, wykorzystując laser diodowy Elexion Claros. Dokładnie opracowane i zdezynfekowane kanały zostają wypełnione ciepłą gutaperką umożliwiającą szczelne i bardzo dokładne wypełnienie również zakrzywionych kanałów. Leczenie kanałowe jest prowadzone w powiększeniu, które uzyskujemy za pomocą lup, oraz mikroskopu zabiegowego. Mikroskop Leica pozwala nam na przeprowadzenie skomplikowanych i niezwykle precyzyjnych zabiegów. Cały proces leczenia kanałowego jest monitorowany i zakończony badaniem radiologicznym w celu potwierdzenia dokładności leczenia.

Usuwanie złamanych narzędzi i ponowne leczenie kanałowe.

Powiększenie, które zapewnia mikroskop wykorzystywane jest do zabiegów usuwania złamanych narzędzi z kanałów korzeniowych, oraz do ponownego leczenia kanałowego zębów przeleczonych nieprawidłowo. Doświadczenie lekarza dentysty, oraz zastosowanie dużego powiększenia zapewnia bezpieczeństwo, precyzję i leczenie na najwyższym poziomie, w tego typu zabiegach. Prawidłowo, z najwyższą starannością przeleczony kanałowo ząb, będzie służył nam długie lata, będzie filarem dla przyszłej pracy protetycznej oraz nie stanie się zagrożeniem (w postaci ogniska zakażenia) dla naszego organizmu.